Часто задавані питання

Основний профіль ветеринарної клініки здоров’я тварин хірургія, ортопедія та неврологія.

Проте, ми маємо спеціалістів в суміжних сферах для того щоб мати змогу надавати повний спектр послух в нашій спеціалізації. Більше, див — «Наші спеціалісти»

 

Чи можна записатись на прийом з хворим оком до лікаря ортопеда?

Кожен наш лікар спеціалізується в своїй сфері. Ортопед не зможе надати кваліфіковану допомогу в сфері офтальмології і навпаки. Тому ми завжди наполягаємо на візиті саме до профільного лікаря. Якщо у Вас є сумніви щодо спеціаліста, ми рекомендуємо почати з терапевта, який, за потреби, скреує до профільного лікаря.

Навіщо готувати улюбленця до наркозу? Щоб знизити ризики для серця, дихальної та видільної систем і підібрати безпечний тип анестезії.
Чи потрібно голодувати? Собакам і котам — 8–12 годин без їжі та 2–4 години без води; для гризунів і птахів термін уточнює лікар.
Які аналізи обов’язкові? Загальний і біохімічний аналіз крові, за потреби ЕКГ або УЗД серця.
Можна дати заспокійливе вдома? Лише за призначенням ветеринара — самостійний вибір препаратів небезпечний.
Як проходить пробудження? Перші 1–3 години тварина під моніторингом у клініці, далі — спокій і тепло вдома під наглядом.

Коли зазвичай знімають зовнішні (нерозсмоктувальні) шви чи скоби?
Нормальний інтервал — 10-14 днів після операції; саме стільки потрібно, щоб утворився первинний колагеновий «місток», який міцно з’єднує краї рани.

Чому небезпечно зняти шви занадто рано або залишити їх надто довго?
• Раніше ніж за тиждень — ризик розходження рани та інфекції.
• Пізніше ніж 14–21 днів — нитки вростають у шкіру, викликають подразнення й утворюють «тунелі», які складніше загоюються.

Чи боляче тварині під час процедури й чи потрібна седація?
Більшість пацієнтів переносить коротке видалення ниток без седації; за потреби застосовують місцевий знеболювальний спрей або легке заспокійливе.

Коли краще оперувати? 6–8 місяців для котів; 6–12 місяців для собак дрібних порід і до 18 місяців для великих.
Які переваги дає операція? Менший ризик пухлин молочних залоз, матки, яєчок і простати; відсутність небажаного потомства, зниження агресії та мічення.
Чи набирає тварина вагу після операції? Метаболізм може уповільнитись, але правильний раціон і активність утримують вагу в нормі.
Який догляд потрібний після втручання? Після процедур стерилізації та кастрації в нашій клініці не потрібен жоден додатковий догляд
Чи є безпечна альтернатива у вигляді гормональних ін’єкцій? «Гормональні уколи» мають значні побічні ефекти й застосовуються лише у виняткових випадках.

Чи можна приїхати на кастрацію/стерилізацію без запису? Можна, в такому випадку тварину потрібно привезти в першій половині дня і забрати ввечері

Яких паразитів контролюємо? Блохи, кліщі, комарі (дирофілярії) та внутрішні гельмінти.

Як часто давати дегельмінтики? Раз на три місяці або за результатами аналізу калу.

Чим захищати від бліх і кліщів? Краплі, таблетки, нашийники; інтервал 4 – 12 тижнів залежно від препарату та сезону.

Комбінувати засоби можна? Так, але лише за схемою ветеринара, щоб уникнути передозування.

Чи потрібна обробка взимку? У містах із плюсовою температурою та в опалюваних оселях паразити активні цілий рік — захист лишається актуальним.

Чи є таблетки ізоксазолінового класу шкідливі?

Ризик серйозних побічних ефектів вкрай низький, однак тваринам із попередніми судомами або неврологічними розладами варто обговорити назначення з лікарем.

*Завжди дотримуйтесь рекомендованої дози та повідомляйте ветеринара про будь-які незвичні симптоми після обробки.

Коли починати щеплення цуценят і кошенят? З 6–8 тижнів: базова вакцина й ревакцинація через 3–4 тижні.
Від яких хвороб захищає базова вакцина? Собаки: чума, парвовірус, аденовірус, лептоспіроз, сказ. Коти: панлейкопенія, герпес- та кальцівіроз, сказ.
Чи потрібні щеплення, якщо тварина не виходить надвір? Так, віруси можна занести на взутті чи одязі.
Що робити, якщо пропустили ревакцинацію? Запишіться на прийом якомога швидше; Наші лікарі допоможуть скласти індивідуальний графік вакцинації
Які побічні реакції можливі? Найчастіше — сонливість, легка температура або припухлість у місці ін’єкції; анафілаксія трапляється рідко й купується в клініці.

Чи можна зробити вакцинацію без запису?

Так, можна в будь який час з 9 до 9

Які дослідження треба робити перед МРТ?

Перед МРТ треба робити наступні рутинні обстеження: біохімічний та загальний аналізи крові та ЕХО серця

Скільки триває МРТ?

Тривалість МРТ може займати приблизно 2 години за один відділ, всього відділів 4 (голова/шия/грудний відділ/поперековий відділ)

Як підготувати улюбленця до МРТ?

За 6-10 годин потребується дотримання голодної дієти, це дуже індивідуальний момент і краще проконсультуватись з лікарем з приводу скільки саме не їси вашому улюбленцю.

Винятком із даних правил є пацієнти, для котрих пріоритет проведення МРТ є вище, ніж дотримання анестезіологічних умов.

Як проходить дослідження МРТ?

У процесі дослідження пацієнт знаходиться під загальною анестезією і під постійною увагою лікарів.

Для підтримання медикаментозного сну ми використовуємо газовий наркоз (севофлуран), який легше за всього переноситься тваринами і забезпечує швидке пробудження, але це не є єдиним препаратом для забезпечення сну.

Після завершення дослідження пацієнт прокидається під наглядом лікарів у стаціонарі

Коли я можу отримати заключення?

Диск з дослідженням видається власникам одразу після завершення процедури, також ми можемо скинути дослідження на електронну адресу.

Заключенням МРТ може бути діагноз без текстового заключення, наприклад: «протрузія диску л3-л4», або опис у текстовому форматі упродовж 3-4 днів в залежності від складності хвороби, за проханням власника

Як мені зрозуміти, яку саме область треба робити моєму улюбленцю?

Область дослідження визначає лікар на прийомі, або лікар по направленню

Яка вартість МРТ?

Вартість МРТ (дослідження +анестезія+диск + заключення) складає 6500 грн за один відділ

Ми не проводимо МРТ черевної порожнини,грудної порожнини

Навіщо тварині взагалі потрібне голодування перед наркозом?
Порожній шлунок зменшує ризик регургітації та аспіраційної пневмонії під час і після введення анестезії.

Скільки годин не годувати та не поїти улюбленця?

  • Собаки й коти: 8–12 годин без їжі, 2–4 години без води.

Які обстеження потрібні перед плановою анестезією?
Загальний та біохімічний аналіз крові, за віком чи наявності патологій — ЕКГ або УЗД серця. Це дає змогу підібрати безпечний план анестезії.

Наскільки безпечний сучасний наркоз і як контролюють ризики?
Сучасні препарати та монітори дають можливість постійно відстежувати пульс, артеріальний тиск, сатурацію, температуру й рівень глюкози — показники, що одразу сигналізують про відхилення. В нашій клініці наявні всі новітні препарати та обладнання.

Чи можна дати заспокійливе вдома, щоб тварина менше хвилювалась?
Тільки те, що призначив ветеринар. Самостійний вибір препаратів або «людські» седативні засоби можуть бути токсичними.

Як проходить пробудження після наркозу?
Перша 1–3 години тварина лишається під професійним наглядом: контролюють температуру, частоту серцевих скорочень і дихання. Коли показники стабільні, пацієнта переводять додому з інструкціями щодо тепла, тиші та обмеження активності на 12–24 години.

Що робити, якщо у тварини вже були судоми чи проблеми з серцем?
Повідомте про це лікаря заздалегідь: можливо, знадобиться скоригувати протокол (наприклад, інгаляційний наркоз із нижчою концентрацією або введення захисних препаратів).

Які симптоми вказують на невідкладний стан?
Труднощі з диханням, бліді чи сині ясна, раптовий колапс, судоми, сильна кровотеча, неможливість помочитися, різке здуття живота, багаторазове блювання чи діарея з кров’ю, підозра на отруєння, температура > 40 °С або < 36 °С, сильний біль, параліч кінцівок.

Що робити, якщо тварина задихається або дихає з відкритим ротом, свистом?
Одразу вимкніть стрес-фактори (перенесіть у тихе місце), забезпечте прохолодне повітря, не кладiть тварину на спину. Не намагайтеся «продути» або давати воду силоміць — це може погіршити стан. Телефонуйте до ветклініки й вирушайте туди якомога швидше.

Підозра на отруєння (з’їла побутову хімію, рослину, ліки): як діяти?
Не викликайте блювання без рекомендації ветеринара — деякі речовини (кислоти, луги) руйнують стравохід удруге. Збережіть упаковку токсичної речовини, ретельно змийте залишки з шерсті/пащі, негайно їдьте до клініки. Час «золотої години» критичний для введення антидоту чи сорбентів.

Раптове здуття живота у великої собаки (особливо після їжі/активності) — чому це небезпечно?
Це може бути заворот шлунка — стан, коли кровообіг перекривається вже за годину. Ні в якому разі не намагайтесь проколоти чи масажувати живіт; перевезіть собаку у клініку без затримок.

Тварина не може помочитися, сить часто, але без сечі — що робити?
Це критична ситуація, особливо в котів-самців: сечовий міхур переповнюється, швидко виникає інтоксикація. Потрібне негайне катетеризаційне розблокування у клініці; зволікання > 24 годин може призвести до розриву міхура та смерті.

Перелом чи підозра на внутрішню травму: як транспортувати?
Зафіксуйте улюбленця на твердій поверхні (дошка, кришка контейнера), примотавши м’якими бинтами. Уникайте різких рухів, не намагайтесь самі «складати» кістки. Накрийте пледом, щоб запобігти переохолодженню — і прямуйте до ветеринара.

Чи можу я привезти тварину без запису в клініку у випадку потреби у невідкладній допомозі?

Так, це можливо. Ми будемо старатись прийняти Вашу тварину якумога скоріше, проте можливо буде потрібно зачекати. Якщо Ви записані на певний час на планову процедуру просимо Вам віднестись з розумінням, якщо Ваш запис буде трохи зміщенно за рахунок невідкладного випадку, який загрожує життю тварини. Ми стараємось робити все можливо, щоб всі тварини отримали допомогу якумога скоріше.

Чи можна Вам надіслати аналізи, рентгени, резльтати МРТ тощо для визначення доцільності і необхідності до візиту у Вашу клініку?

Так, це можливо. Ми просимо Вас написати нам на Viber 0631576509, надіславши всі медіа матеріали (рентгенівські знімки, МРТ, відео судом, відео ходи, аналізи тощо), також додайте опис ситуації. Наші адміністратори передадуть запит профільному лікарю і нададуть відповідь, як тільки отримають її від лікаря

 

Чи надаєте Ви онлайн консультації? На разі, ми не надаємо консультацій онлайн. Якщо у Вас є питання, надішліть його нам на вайбер і ми постараємось надати відповідь

На які процедури можна приїхати без запису?

Вакцинація, чіпування, зняття швів після операції, підстригання кігтів, чистка параанальних залоз — відбуваються з 9 до 21 без попереднього запису. Процедури виконує черговий лікар.

Стерилізація та кастрація також можлива без запису. В такому випадку її потрібно привезти в першій половині дня і забрати ввечері.

Чи можна приїхати без запису до лікаря Стойкова Івана Івановича?

Якщо Ви вважаєте, що Вашій тварині потрібна термінова допомога, Ви можете приїзжати в будь-який час. Тварину прийме черговий лікар, а Іван Іванович подивиться її, як тільки в нього з’явиться час між записами.

З понеділка по суботу включно після 19 вечора лікар Стойков приймає всіх пацієнтів в порядку живої черги. Це означає, що прийом потрібно буде почекати

 

Ви можете знайти нас за наступною геолокаціє https://g.co/kgs/3QcV4Zb

Чи зможу я десь почекати свою тварину?

Так біля клініки є кав’ярня для відвідувачів

Чи є у Вас паркінг?

Так, в нас є достатньо парковочних місць

Будь ласка, візьміть з собою паспорт тварини і всі попередні дослідження, які Ви робили